Indywidualne projekty domów i rezydencji

Dom to oaza spokoju i bezpieczna przystań, do której chętnie wracamy. W jego aranżowaniu ważne jest, aby uwzględnić warstwę wizualną i część funkcjonalną, dzięki której przestrzeń ta stanie się bezpiecznym i komfortowym zakątkiem. W A8 Architektura wiemy, iż projektowanie domu jest jak pisanie scenariusza życia . Dlatego też codziennie, od ponad 15 lat, tworzymy dla Klientów ich wymarzone, dedykowane i indywidualne projekty domów.

Projekty nowoczesnych domów

Decyzja o wielkości domu jest jedną z najważniejszych. Dlatego też w swoim portfolio posiadamy szereg, różnorodnych projektów - od domów o metrażu 80 m², po te największe - osiągające prawie 2000 m². Wieloletnia praca na rynku architektonicznym pozwala nam realizować szereg projektów indywidualnych. Dzięki nim nasi Klienci mogą cieszyć się przytulnym, wymarzonym kątem - poczynając od dużych, niezwykle komfortowych rezydencji na przestronnych działkach, poprzez średniej wielkości domy podmiejskie, po małe segmenty. Codziennie pomagamy realizować i spełniać marzenia, tworząc wyjątkowe projekty domów parterowych i piętrowych. To Państwa zadowolenie i satysfakcja z realizowanego zlecenia jest dla nas największą motywacją do działania. Dlatego też tworząc indywidualny projekt domu bierzemy pod uwagę wszystkie życzenia, uwzględniamy potrzeby, szanujemy obawy i proponujemy rozwiązania, które sprawią, że przyszły dom będzie wyjątkową i wymarzoną przestrzenią.
Projekty nowoczesnych domów
Kreatywne podejście
Nie ograniczamy ilości koncepcji projektowych, nie działamy według sztywnych szablonów, zawsze poszukujemy rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby klienta. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a kreatywne podejście do realizowanych zleceń pozwoliło nam stworzyć niejeden, wyjątkowy projekt domu.
Indywidualny projekt domu
Każdego Klienta traktujemy w sposób wyjątkowy i indywidualny, uwzględniając jego potrzeby i oczekiwania. Unikamy gotowych rozwiązań, dzięki czemu tworzymy dedykowane m.in. projekty domów z antresolą, projekty domów nowoczesnych, projekty domów bliźniaczych.
Stały kontakt
Projekt indywidualny oparty jest na rozmowie i stałym kontakcie, dzięki któremu poznajemy możliwości i cele współpracy. Traktujemy Klienta jak partnera, a naszym głównym celem jest poszukiwanie rozwiązań, które w pełni go zadowolą. Nie pozostawiamy Klienta samego sobie, bowiem wierzymy, że to właśnie rozmowa pozwoli nam stworzyć najpiękniejsze projekty domów dużych, średnich i małych.
Otwartość na wyzwania
Nasz zespół starannie podchodzi do realizacji wszystkich zleceń, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na niecodzienne życzenia i wymagania Klientów, tworząc zarówno tradycyjne projekty domów, jak i projekty domów nowoczesnych z poddaszem. Ta otwartość pozwoliła nam stworzyć ponad 350 wyjątkowych i niepowtarzalnych przestrzeni (w tym projekty domów 250 m² i większych).
Doświadczenie
Działamy na rynku od ponad 15 lat, obsługując do tej pory ponad 350 klientów. W ten sposób poznaliśmy różne potrzeby, upodobania i oczekiwania, wzbogacając swoją pracę o nowe doświadczenia - w tym tworząc nietypowe projekty domów.

Etap 1: Pierwszy kontakt

Pierwszy krok leży po stronie Klienta, który na podstawie rekomendacji, informacji na stronie lub zrealizowanych projektów kontaktuje się z naszym zespołem. Jesteśmy dla Państwa dostępni zarówno mailowo, telefonicznie, jak i poprzez wideokonferencję. To właśnie ten pierwszy krok jest początkiem owocnej współpracy, której efektem będzie indywidualny projekt domu. Po krótkiej rozmowie przygotowujemy szczegółową, bezpłatną ofertę na projekt domu. Jest to też okazja aby się poznać oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące współpracy z architektem. Cena na indywidualny projekt domu powstaje po konsultacjach - nie posiadamy gotowych cenników. Jeśli jednak chcesz zorientować się mniej więcej w cenie projektu, to skorzystaj z formularza poniżej.

Etap 2: Rozmowa z architektem

Drugi etap jest niezwykle ważny i to w dużej mierze od niego zależy przyszły projekt domu. Rozmowa trwa około 90 minut i to podczas niej omawiamy potrzeby, oczekiwania i wizje przyszłego domu. Na tym etapie ustalamy najwięcej wytycznych, odpowiadamy na pytania, analizujemy i podpowiadamy pierwsze, możliwe rozwiązania. Podczas konwersacji ustalamy wytyczne dotyczące projektu domu, jego funkcji, wyglądu, a także zagospodarowania terenu. Dzięki temu projekty domów są dopasowane do potrzeb inwestora i do działki.

Zaprojektowaliśmy ponad 100 domów, odwiedziliśmy większość z nich, a mieszkańcy opowiedzieli nam co najbardziej się sprawdziło, co mniej. Teraz dzielimy się tą wiedzą z klientami, aby każdy kolejny dom był lepszy od poprzednich. Na tym etapie nie rozmawiamy jeszcze o sprawach technicznych. Na to czas będzie później. Skupiamy się na opracowaniu idealnej koncepcji projektowej.

Etap 3: Projektowanie rezydencji - koncepcja

Zaczynamy od analizy działki. Pierwsze koncepcje przygotowujemy po około 2-3 tygodniach. Udoskonalamy je potem i w czasie całego procesu projektowego w ścisłym kontakcie z klientem opracowujemy rysunki tradycyjne, płaskie, oraz widoki 3D. Wymieniamy się mailami, smsami, spotykamy w biurze bądź zdalnie. Wspólnie pracujemy z klientem i idziemy razem bardziej prostą lub bardziej krętą drogą, aż obie strony będą 100% zadowolone z efektu. Pracujemy aż będziemy pewni, że dopracowane są: funkcja, proporcje, materiały.

Koncepcja prezentowana jest na modelu przestrzennym, w razie potrzeby uzupełnionym realistycznymi jak zdjęcia wizualizacjami. Udostępniamy interaktywną makietę 3D do wglądu na komputerze prywatnym inwestora.

Elementy dokumentacji projektowej

Są to najczęściej następujące części:
  • projekt zagospodarowania terenu
  • projekt architektoniczny (opis i rysunki wraz z detalami)
  • projekt konstrukcyjny (obliczenia, rysunki, zestawienia stali i więźby)
  • projekt sanitarny (wentylacja, ogrzewanie, gaz, woda, kanalizacja)
  • projekt elektryczny.

Dbamy o szczegóły koordynując projekt międzybranżowo i wykonując rysunki detali. Opracowywana jest charakterystyka energetyczna, na podstawie której optymalizujemy rozwiązania izolacyjne i instalacyjne.
Optymalizujemy wiele spraw, na których klient nie chce lub nie musi się znać. Eliminujemy zatem mostki termiczne, aby dom nie tracił ciepła; dobieramy pasywne lub aktywne systemy chroniące dom przed przegrzewaniem; optymalizujemy konstrukcję by była niedroga, ale bezpieczna.

Proponujemy nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. To nasze zainteresowanie i pasja.

Co ważne nadal pracujemy na modelu 3D, który jest dostępny dla klienta. Jeśli cokolwiek się uszczegółowi lub zmieni, klient może to natychmiast zobaczyć.

Wykonujemy projekty domów z kosztorysem pod klucz.

Etap 4: Budowa

Nawet najpiękniejszy projekt cieszy nas dopiero gdy możemy napić się z Klientem kawy na tarasie i posłuchać o tym jak mu się mieszka. Dlatego współpracujemy na etapie budowy i pełnimy nadzór autorski. W razie potrzeby podpowiadamy najlepszych wykonawców lub kierowników budowy. Chcemy, aby nasza współpraca była dla Klienta nie tylko realizacją projektu, ale również przyjemnym doświadczeniem. Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i potrzeby, a nasza kreatywność i doświadczenie pozwolą na stworzenie unikalnego i funkcjonalnego domu.

Projekty luksusowych domów, willi i rezydencji

Wieloletnia praca pokazała nam, że działki różnią się od siebie w sposób znaczący (np. indywidualny projekt domu Warszawa jest inny niż projekt domu w kameralnej, górskiej miejscowości). Dlatego też nasz zespół zawsze jeździ zobaczyć działkę i okolicę, aby poczuć nastrój i możliwości miejsca. Chcemy zobaczyć gdzie będzie najlepsza część na ogród, które widoki są atrakcyjne i co znajduje się w sąsiedztwie. Podchodzimy do zlecenia w sposób kompleksowy - biorąc pod uwagę okolicę, ale także sprawy przyziemne i formalne. Jest wiele spraw, których analizą należy się zająć przy projekcie. W razie potrzeby możemy zająć się… wszystkim, oferując pełne wsparcie i kompleksowe podejście na niemalże każdym etapie realizacji. Wiemy, że w projekcie należy brać pod uwagę wiele elementów, uwzględniając przy tym docelowe plany właścicieli, upodobania, hobby, przestrzeń i oczekiwania, wynikające bezpośrednio z domostwa.

Jeśli komfort, piękno i energooszczędność mają dla Ciebie znaczenie, odezwij się do nas. Wspólnie możemy zaprojektować dom, który będzie idealnie dopasowany do Ciebie i do działki, a gdy zamieszkasz w nim, otworzy się przed Tobą cały horyzont nowych możliwości – arch. Piotr Lewandowski

Po więcej informacji i po bezpłatną wycenę - zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Służymy Państwu swoim doświadczeniem, wiedzą i najwyższą jakością. Chcemy, aby Państwa przyszłe lokum było tym wyjątkowym i najbezpieczniejszym miejscem na ziemi. Pomożemy Państwu spełnić te marzenia.

Wyślij nam swoje zapytanie

Wycenę projektów przygotujemy bezpłatnie

Opinie od klientów, którzy zaprojektowali i zbudowali dom razem z nami

Fantastycznie zorganizowany zespół, który dba by wszystkie pozwolenia były na czas, zawsze służący pomocą w zakresie prac własnych jak i podwykonawców. Polecamy wszystkim, dla których budowa domu to coś wyjątkowego.
— Anna i Dominik Zawartko
Polecamy firmę A8 Architektura wszystkim inwestorom, dla których liczy się zarówno profesjonalizm, jak i indywidualne podejście do inwestora.
— Ilona i Darek Rutkowscy
Bardzo doceniamy dyspozycyjność, sprawność i szybkość działania, zaangażowanie oraz kreatywność Pana Piotra i Zespołu, bo dzięki nim współpraca ułożyła nam się świetnie. Gorąco polecamy Pracownię A8 Architektura.
— Anna i Cezary
A8 Architektura
Piotr Lewandowski
ul. Osmańczyka 10/112
01-494 Warszawa
© A8 Architektura 2024

Projekt i realizacja:
Creo Ignis © 2020
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej o plikach cookies.