Biuro projektowania wnętrz domów i mieszkań

Nasze biuro projektowe wnętrz stawia sobie za cel dostarczanie komfortowych i pięknych wnętrz. W codziennej pracy łączymy oryginalne, sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania, dzięki czemu nasze realizacje wyróżnia niezawodność i indywidualne podejście. Projektowanie wnętrz jest jednym z filarów naszej pracy.

Wraz z Klientem, w oparciu o rozmowę i obopólną współpracę, tworzymy plan działania. Wymieniamy się wizjami i propozycjami, które następnie stopniowo realizujemy i wcielamy w życie. Nasi architekci wnętrz wyróżniają się indywidualnym podejściem, otwartością i świadomością celów inwestycyjnych. Klientom zapewniamy opiekę podczas wszystkich faz projektu wnętrz i jego realizacji.

Projektowanie wnętrz

Jak wygląda współpraca z nami?

Kreatywne podejście
Nasz proces projektowy nie jest ograniczony szablonami ani sztywnymi ramami. Pracujemy nad koncepcją tak długo aż osiągniemy satysfakcjonujący nas i Klienta efekt, wykorzystując nasze doświadczenie oraz kreatywność połączone z wytycznymi i potrzebami Inwestora.
Indywidualny projekt wnętrz
Każdy Klient to dla nas nowa, odrębna historia, dlatego do każdego procesu projektowego podchodzimy indywidualnie skupiając się na estetyce, gustach i potrzebach Inwestora. Fuzją tych działań jest kreowanie przestrzeni, do której klient zawsze chce wracać, miejsca w którym poczuje się jak w domu.
Stały kontakt
W naszych działaniach zawsze traktujemy Klienta jako partnera, a naszym głównym celem jest poszukiwanie rozwiązań, które w pełni go zadowolą. Nasza praca nad projektem to żywy proces w którym najważniejsza jest ciągła i obustronna komunikacja, dzięki której powstają w pełni funkcjonalne i estetyczne przestrzenie.
Otwartość na wyzwania
Nasz zespół jest otwarty na niecodzienne wymagania Klientów, tworząc zarówno tradycyjne projekty apartamentów w stylu klasycznym czy rustykalnym, jak i przestrzenie nowoczesne i eklektyczne. Nie boimy się również projektowania wielkometrażowych willi jak i stworzenia czegoś wyjątkowego na mniejszej przestrzeni studia mieszkalnego.
Doświadczenie
Działamy na rynku od ponad 15 lat. W ten sposób poznaliśmy różne potrzeby, upodobania i oczekiwania, wzbogacając swoją pracę o nowe doświadczenia i tworząc nietypowe projekty wnętrz.

Etap 1. Spotkanie, inwentaryzacja wnętrz i wstępny wywiad z Klientem - architekt wnętrz

Na tym etapie aranżujemy pierwsze spotkanie ustalamy podstawowe elementy naszej współpracy jak zakres projektu, terminy, kwoty, a także podpisujemy umowę.

Kolejnym krokiem jest dogłębna rozmowa na temat projektu. Najpierw ogólnie, zastanawiając się nad jednolitym stylem całości oraz potrzebami mieszkańców. W tym momencie pragniemy poznać lepiej naszych Klientów, więc zadajemy szereg pytań, które pomogą wyczuć Wasz styl i zrozumieć potrzeby. Omawiamy szczegóły i pomieszczenie po pomieszczeniu analizujemy potrzeby i marzenia Klientów – te dzisiejsze, jak i te na przyszłe lata.

Następnie przechodzimy do wizji lokalnej. Jeśli obiekt istnieje wykonujemy inwentaryzację wnętrz (zdjęcia i pomiary). Jeśli dom/mieszkanie jest w trakcie powstawanie analizujemy dokumentację architektoniczną dotyczącą obiektu. Dedykowany projektant wnętrz z zespołu A8 Architektura rozpocznie prace od rozmowy i poznania wizji, a następnie przełoży koncepcje w konkretny projekt.

Etap 2. Projekt aranżacji wnętrz - układ funkcjonalny

Przygotowujemy dla Państwa moodboard ze wstępną ideą oraz wizją kolorystyczna i materiałową. Tutaj pokazujemy nasz pomysł na analizowane wnętrze.
Następnie przygotowujemy aranżację wnętrz układu funkcjonalnego każdej kondygnacji, czyli zbiorcze rzuty wszystkich pomieszczeń, z rozplanowaniem mebli, sprzętów w łazienkach i kuchni oraz najważniejszych pomysłów i decyzji projektowych. Staramy się zawsze dać Państwu możliwość wyboru i pokazać potencjał obiektu, więc zazwyczaj przygotowujemy 2 lub 3 wersje układu aranżacyjnego.
Na koniec dodajemy inspirację dla poszczególnych pomieszczeń na osobnych arkuszach.
Tak kompletny plik dostają od nas Państwo w pierwszej fazie projektowej. Po akceptacji układu przystępujemy do kolejnego etapu projektu wnętrz mieszkania lub projektu wnętrz domu.

Etap 3. Projekt koncepcyjny - projektowanie wnętrz

Tutaj przechodzimy do pracy szczegółową koncepcją. Co oznacza, że z płaskiego wymiaru 2D przenosimy się rysunków 3D (aksonometrie raz perspektywy) które dokładnie pokażą wizję i decyzje projektowe.

Z czego składa się ta część projektu:
1. Indywidualne projekty poszczególnych pomieszczeń:
- Inspiracje wnętrzarskie wybrane w poprzednim etapie aranżacji wnętrz
- Widoki 2D (rzuty) z oznaczeniem poszczególnych elementów wyposażenia jako propozycję w legendach
- Widoki 3D rysunkowe (aksonometrie i perspektywy)
- Propozycja wyposażenia wraz z ilustracjami i linkami www do poszczególnych elementów.
2. Koncepcja jest omawiana i doszlifowywana na wszystkich etapach, przy współpracy z klientem i za jego akceptacją. Omówienia i uzgodnienia projektu odbywają się podczas spotkań u nas w biurze lub drogą internetową (spotkania online). Nie ograniczamy ilości pomysłów i pracujemy, aż efekt będzie zadowalający i zostanie zaakceptowany. Szukamy zarówno odpowiedzi na potrzeby Inwestora jak i oryginalnych pomysłów wnętrzarskich, które nadadzą przestrzeni charakter indywidualny.

Etap 4. Wizualizacje fotorealistyczne - projektowanie apartamentów i aranżacja wnętrz

Wszystkie pomieszczenia projektowane pokazujemy na widokach 3D (aksonometrie i perspektywy, które nazywamy również wizualizacjami rysunkowymi). Zgodnie z wolą inwestora, dla dowolnych miejsc w projekcie, możemy wykonać wizualizacje fotorealistyczne wnętrz. Wizualizacja rysunkowa to wyeksportowany widok modelu 3D, a wizualizacja fotorealistyczna to wygenerowany w specjalistycznym programie widok z materiałami, oświetleniem i teksturami naśladującym rzeczywistość w jakości niemal fotograficznej. Przykład po lewej stronie ekranu.

Etap 5. Projekt wykonawczy wnętrz

Jest to ostatni etap procesu projektowego i docelowa forma projektu, która rozwija uzgodnienia aranżacji wnętrz oraz projektu koncepcyjnego i opisuje wszelkie rozwiązania techniczne/materiałowe potrzebne wykonawcy podczas prac wykończeniowych.

W jego skład wchodzą:
1. Rzut inwentaryzacji wnętrza (stan istniejący).
2. Rzut wyburzeń i ścian projektowanych (stan projektowany) - opcjonalnie
3. Rzut wykończenia posadzki dla całości
4. Schemat rozmieszczenia punktów elektrycznych (gniazda, punkty świetlne i oprawy)
5. Schematy instalacyjne z wyznaczeniem poszczególnych punktów (opcjonalnie - sanitarnych, kominowych, wentylacyjnych, centralnego odkurzania, nagłośnienia itp.).

6. Szczegółowy projekt rozwiązany dla każdego pomieszczenia:
- rzut posadzki
- rzuty ścian (w tym układ glazury)
- rzut sufitu
- widoki 3D tj. aksonometrie i perspektywy;
- wizualizacje fotorealistyczne wybranych kadrów (opcjonalnie)
- rysunki mebli na wymiar, zawierające opisane i zwymiarowane elementy będące podstawą dla wykonawcy do wykonania projektów warsztatowych;
- dobór wyposażenia łazienkowego i kuchennego;
- propozycja mebli ruchomych, stołów, krzeseł, wypoczynku;
- projekty niezbędnych detali meblowych oraz innych rozwiązań technicznych.
- opcjonalnie - inne niezbędne elementy np. projekty kominka, schodów itp.
7. Zestawienie drzwi oraz osłon okiennych.
8. Zestawienie materiałów wykończeniowych ścian, posadzek i sufitów (z podaniem powierzchni, producenta i modelu).
9. Zestawienie opraw oświetleniowych.
10. Zestawienie osprzętu elektrycznego (gniazda i włączniki).

Etap 6. Nadzór Autorski - architekt wnętrz

Wizyty na budowie, koordynacja prac wykończeniowych, konsultacje z wykonawcami oraz sporządzanie rysunków zamiennych w razie potrzeby.
W ramach naszej oferty zapewniamy również pełen nadzór autorski architekta nad projektem, który pozwoli na zachowanie spójności i jakości prac wykończeniowych. Dzięki temu klient może być pewien, że projekt zostanie zrealizowany zgodnie z jego oczekiwaniami oraz z najlepszymi standardami branżowymi. Jesteśmy do dyspozycji klienta na każdym etapie realizacji projektu, aby zapewnić mu satysfakcję z efektów naszej pracy.
Zapewniamy pełne zaangażowanie i najwyższą jakość usług.


Pełna pomoc i opieka - projektowanie wnętrz, wariant VIP

Wieloletnia praca pokazała nam, że charakter współpracy z każdym Klientem jest całkowicie odmienny i indywidualny. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom dołączamy do swojej oferty wariant VIP, w którym nie tylko uczestniczymy w procesie projektowym, ale również w procesie wyboru poszczególnych elementów wyposażenia, spotykając się w sklepach.

W ciągu 15 lat projektowania udało nam się również zebrać rzeszę zaufanych producentów i dystrybutorów, którymi chętnie podzielimy się z naszymi Klientami.

Po więcej informacji i po bezpłatną wycenę - zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Służymy Państwu swoim doświadczeniem, wiedzą i najwyższą jakością. Chcemy, aby Państwa przyszłe lokum było tym wyjątkowym i najbezpieczniejszym miejscem na ziemi. Pomożemy Państwu spełnić te marzenia.

Wyślij nam swoje zapytanie

Wycenę projektów przygotujemy bezpłatnie

Opinie od klientów, którzy otrzymali projekty wnętrz apartamentów i domów

Polecamy firmę A8 Architektura wszystkim tym, którzy oczekują wysokiej jakości i trwałości zastosowanych rozwiązań.
— Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Choć subiektywnie mieszkanie dla nas jest najpiękniejsze, to zwrócić należy uwagę na zachwyt odwiedzających (naszych gości), którzy są pełni podziwu dla dobrego stylu projektu.
— Magdalena i Norbert
(...) cierpliwość, kreatywność zespołu i zaangażowanie pozwoliły na terminowe ukończenie prac, których efekt bardzo miło nas zaskoczył. Jeśli jesteś wymagający, masz projekt prosty czy też wymagający wyzwań, to architekta Piotra Lewandowskiego i jego pracownię A8 Architektura mogę polecić z czystym sumieniem.
— Łukasz S.
A8 Architektura
Piotr Lewandowski
ul. Osmańczyka 10/112
01-494 Warszawa
© A8 Architektura 2024

Projekt i realizacja:
Creo Ignis © 2020
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Dowiedz się więcej o plikach cookies.