Restauracja Koneser – wnętrze rozświetlone blaskiem Indii

Nr projektu W204
Projekt wnętrz 2017
Realizacja 2019
Inwestor Karolina i Kedar Parab

Wnętrze restauracji Bombaj Masala Praga Tapas&Bar mieści się w Centrum Praskim Koneser, w zabytkowej części kompleksu w budynku B – dawnej butelkowni.

Wnętrze restauracji tworzą trzy główne przestrzenie dla gości – sala główna, vip room oraz kids room. Istotnym elementem przestrzennym wnętrza jest kuchnia widoczna od strony sali głównej. Ściany w lokalu w dużej mierze to oryginalnie zachowana cegła, poddana odnowieniu i zaimpregnowana. Pozostałe ściany wykonane są w dekoracyjnym tynku betonowym. Posadzka składa się z 6 kolorów drewna przemieszanych ze sobą, tak by tworzyć wielobarwny melanż.

Sufit wykonano z ponad 1760 miedzianych rur zawieszonych na różnej wysokości, nadających wnętrzu połyskliwego indyjskiego charakteru.
Kolorystyka wnętrza nawiązuje do wyrazistych kolorów tkanin Indii.

Publikacje:

  • www.bryla.pl, 4.11.2019
  • www.architectu.pl, 21.11.2019
  • www.sztuka-wnetrza.pl, 04.12.2019 

 

Zdjęcia: Dariusz Majgier

Opinia klienta

Niesamowity sufit, oryginalna podłoga czy intrygujące obrazy na ścianie to tylko część elementów, które zasługują na szczególne wyróżnienie. Z pewnością ponownie skorzystamy z tej rzetelnej i bardzo kreatywnej Pracowni. Dzięki ich ciężkiej pracy nasze marzenia stały się rzeczywistością.

– Karolina i Kedar Parab