Dom Łomianki

Dom jako nowoczesna stodoła

Nr projektu A310
Projekt 2016
Projekt wnętrz 2017
Realizacja 2018
Powierzchnia 132

Naszą intencją było stworzenie budynku o jasnej bryle i formie nowoczesnej stodoły, który będzie wpisywał się w lokalny pejzaż. Za cel postawiliśmy sobie również zaprojektowanie maksymalnie funkcjonalnego wnętrza, które będzie odzwierciedleniem prostoty bryły.

Budynek podzielony jest na dwie części, przesunięte względem siebie, dzięki czemu wejście do domu jest zlokalizowane w dyskretnym miejscu. Prostota bryły została podkreślona poprzez zastosowanie jasnej elewacji współgrającej z białą blachą dachu. Ściany szczytowe są wykonane z ciemnego łupka, dzięki czemu są kontrastowym dopełnieniem elewacji oraz idealnie korespondują z dużymi taflami szkła. Efekt ten jest doskonale widoczny od strony południowej, na którą otwarte są kuchnia i salon. Z ich wnętrza domownicy mogą podziwiać swój ogród, a także rozpościerający się dalej las i mają prawdziwe szczęście obserwować czasami jego mieszkańców. Pod ogrodzenie domu niejednokrotnie zaglądają jeże, lisy, a nawet łosie.

Publikacje:

Ładny Dom 04/2019

Zdjęcia: Bartosz Makowski

Opinia klienta

Polecamy firmę A8 Architektura wszystkim inwestorom, dla których liczy się zarówno profesjonalizm, jak i indywidualne podejście do inwestora.

– Ilona i Darek Rutkowscy

Dodatkowe materiały

Obejrzyj projekt wnętrza